Stowarzyszenie Forum Rozwoju Olsztyna, ul. Osińskiego 7/9, 10-010 Olsztyn fro@fro.olsztyn.pl

Sprzątanie brzegów Łyny za nami. Ale to nie koniec…

W niedzielę, 22 maja 2016 roku przeprowadziliśmy akcję sprzątania brzegów Łyny. Przy wsparciu mieszkańców i firmy Remondis, która przekazała nam worki na śmieci zbieraliśmy śmieci leżące nad brzegami Łyny. Akcja rozpoczęła się o 10:00 na moście Św. Barbary i wzięło w niej udział kilkanaście osób, w tym spoza FRO.

Niedzielne przedsięwzięcie uświadomiło nam jedno – w centrum Olsztyna znajduje się wysypisko śmieci! Odpadów jest tak dużo, że w rzeczywistości potrzebne są działania podmiotu, który profesjonalnie zajmuje się ich zbieraniem. Ponadto jak zwykle w takich sytuacjach rozmaite urzędy odpowiedzialne za utrzymanie porządku przerzucały się odpowiedzialnością i tak naprawdę bardzo trudno było ustalić, kto powinien faktycznie dbać o czystość nad Łyną.

Oczywiście to nie koniec naszych działań, które realizujemy w ramach projektu Temat: Rzeka. Więcej informacji już wkrótce.

Zachęcamy również do zapoznania się z relacjami Gazety Wyborczej i Radia Olsztyn dotyczącymi akcji sprzątania brzegów Łyny.

Sprzątanie brzegów Łyny - zdjęcie grupowe