Co dalej z ul. Partyzantów? Zapraszamy na obywatelskie spotkanie.

Czeka nas kolejna bitwa o ulicę Partyzantów!

17 lutego, wtorek, godz. 18.30, budynek NOT/Dom Technika, Plac Konsulatu Polskiego – zapraszamy na obywatelskie spotkanie w sprawie ulicy Partyzantów!

W związku z negocjacjami, które prowadzi Urząd Miasta z Retail Providerem w sprawie budowy galerii handlowej z dworcem pojawiają się plany powrotu do starego projektu przebudowy ulicy Partyzantów, który zakłada budowę 4 pasów ruchu (po to, aby zapewnić łatwiejszy dojazd do galerii). W takiej koncepcji zabraknie najpewniej miejsc postojowych, szerokich chodników i zieleni. Czyli będziemy mieć ściek komunikacyjny, zamiast normalnej śródmiejskiej alei!

UM chce forsować projekt, mimo iż mieszkańcy już wielokrotnie opowiadali się za obywatelską koncepcją przygotowaną przez FRO i Obywatelski Olsztyn, która zakłada m.in. budowę 3 pasów, przejścia pod torami na Zatorze, obustronnej drogi rowerowej oraz zachowania zieleni. Co więcej, słuszność naszej koncepcji potwierdzili niezależni eksperci spoza Olsztyna, którzy analizowali system transportowy miasta.

Na spotkaniu organizowanym przez FRO i Obywatelski Olsztyn chcemy porozmawiać z mieszkańcami o dalszych krokach, które musimy podjąć, aby uratować ulicę Partyzantów. Mamy już kilka pomysłów.

Nie pozwólmy, aby ul. Partyzantów stała się ściekiem komunikacyjnym!