Wybuduj Miasto – warsztaty urbanistyczne dla dzieci

Warsztaty urbanistyczne „Wybuduj miasto” to zabawa w budowanie ogromnego miasta z klocków na ulicy. Dzieci mają do dyspozycji duże, kolorowe, drewniane klocki , które reprezentują różne rodzaje budynków: kamieniczki, sklepy, bloki, fabryki i budynki wyjątkowe jak ratusz,muzeum, kościół, zamek. Zabawa skierowana jest do dzieci w wieku do lat 9.

Urbanistyka to sztuka projektowania miast, która nawet w prawdziwym życiu polega na umiejętnym komponowaniu „klocków” o różnych funkcjach.

 W warsztatach najmłodsi olsztynianie są potraktowani jako poważni planiści, podzieleni na grupy. Na określonym terenie ich zadaniem jest stworzenie wspólnie najlepszego możliwie miasta – czyli takiego, które umiejętnie łączy funkcje handlowe, przemysłowe, mieszkaniowe, kulturowe i przede wszystkim jest przyjazne mieszkańcom.

Przed warsztatami opowiadamy jakie są podstawowe typy zabudowy i co jest potrzebne miastu, żeby dobrze się rozwijało. Tę wiedzę dzieci wykorzystają podczas warsztatów.

 „Wybuduj miasto” to unikalny pomysł, nie realizowany w żadnym innym mieście niż Olsztyn, przyjazne klocki zaprojektowane przez architektów i artystów, wykonane z drewna topoli, są świetną uliczną zabawą dla rodzin, która przemyca ważne treści edukacyjne.