Stowarzyszenie Forum Rozwoju Olsztyna, ul. Osińskiego 7/9, 10-010 Olsztyn fro@fro.olsztyn.pl

Wszyscy nad Łynę

Trzeciego września widzimy się nad Łyną! Forum Rozwoju Olsztyna przygotowało na ten dzień wiele atrakcji. Chcemy pokazać, jak wyglądało życie nad Łyną w dawnych wiekach i porozmawiać o znaczeniu rzeki w dzisiejszych czasach. Po wszystkim wyścigi wodne i spływ kajakowy.

Plan dnia:

10:00 – Start! Spotykamy się przy Niagarze (Most Młyński) i rozpoczynamy spacer brzegiem Łyny, zmierzając w kierunku Muzeum Nowoczesności. Naszym przewodnikiem będzie Rafał Bętkowski – historyk regionalista, pisarz, muzealnik, a przede wszystkim miłośnik Olsztyna. Rafał opowie o znaczeniu Łyny w życiu Olsztyna w poprzednich wiekach.

11:00 – Zwiedzanie Muzeum Nowoczesności, w trakcie którego dowiemy się jeszcze więcej o tym, jak wyglądało niegdyś życie nad Łyną.

11:30 – Debata. Razem z przedstawicielem naszego stowarzyszenia i Mirosławem Arczakiem – Oficerem Rowerowym zastanowimy się jak dziś powinna wyglądać relacja miasto-rzeka.

13:00 – Wyścigi na Łynie na kajakach i łódkach wędkarskich. Dla zwycięzców przewidziane nagrody.

14:30 – Spływ kajakami do elektrowni „Łyna”.

Aby wziąć udział w spływie, należy zgłosić swój udział do 2 września (piątek) do godz. 15:00. Liczba miejsc ograniczona. Opłata za kajak wynosi 10 zł. Wszelkie formalności, a także instruktaż kajakowy zostaną przeprowadzone tuż przed zejściem do wody. Powrót we własnym zakresie.
Zgłoszenia przyjmuje Adam Krawczewski pod numerem 698 829 394 lub mejlowo: krawczewskiadam@gmail.com