Nasz sukces w sprawie Dworca Zachodniego! Czekaliśmy 5 lat…

PKP w końcu pokazało, jak będzie wyglądał Dworzec Zachodni po remoncie. I jak widać na wizualizacjach, Forum Rozwoju Olsztyna wraz ze stowarzyszeniem Wizja Lokalna odniosło sukces w tej sprawie!

Przypominamy, że w sprawie Dworca Zachodniego interweniowaliśmy od 2011 roku, gdy pojawił się pierwszy projekty. Powiedzieć, że były fatalne, to jakby je pochwalić. Od tamtej pory przedstawialiśmy swoje pomysły na remont tego obiektu i niejednokrotnie składaliśmy uwagi oraz prośby o konsultacje. Ostatecznie konsultacje się nie odbyły, ale pomiędzy pierwszym a ostatecznym projektem jest ogromna różnica, oczywiście na korzyść.

Wszystko to dzięki naszemu uporowi. Przez 5 lat nie uzyskaliśmy żadnego wsparcia w tej sprawie ze strony Urzędu Miasta. Nigdy nie odezwał się do nas żaden szeregowy urzędnik, nie wspominają o architekcie miejskim. Nikt nie zaproponował wspólnych działań. Słyszeliśmy jedynie, że miasto nie ma nic do powiedzenia, jeśli chodzi o dworce w Olsztynie. Na szczęście jak się okazuje, lokalne stowarzyszenia mogły więcej niż lokalna administracja.

Zachodni1 Zachodni2 Zachodni3 Zachodni4