Interesujące projekty w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim

Trwa głosowanie na projekty w ramach Olsztyńskiego budżetu Obywatelskiego. Przypominamy, że w tym roku nie ma jednego projektu miejskiego, natomiat mogą wygrać cztery projekty zintegrowane. Polecamy szczególnej uwadze kilka z nich.

  • Projekt nr 29 – Psia Strefa – miejski wybieg dla psów

Duża część mieszkańców Olsztyna jest właścicielem większego lub mniejszego czworonoga. Wiążą się z tym przyjemności , obowiązki i problemy. Jedną z podstawowych bolączek właścicieli psów jest brak wybiegów – miejsc, gdzie można bezpieczne, bez obawy przed otrzymaniem mandatu, pozwolić swojemu psu na swobodne bieganie czy zabawę z innymi psami. Psia Strefa ma być idealnym miejscem dla właścicieli czworonogów, stwarzającym doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku z psem, uprawiania psich sportów, edukacji i spotkań. To bezpieczne , przestronne miejsce, wyposażone w sprzęt do ćwiczeń przystosowany zarówno dla dużych, jak i małych zwierząt.

Jak się okazuje w Olsztynie działa bardzo prężna grupa właścicieli psów, która z powodzeniem bierze udział w międzynarodowych zawodach dla czworonogów.  Psia strefa będzie mogła również służyć do organizacji takich zawodów.

Więcej: https://www.facebook.com/events/1026931480695314/

  • Projekt nr 113 – Sieć zdrojów wody pitnej w Olsztynie

Każdego z nas na pewno nie raz męczyło pragnienie w ciągu dnia, a pod ręką nic do picia. Mamy w Olsztynie znakomitą kranówkę, dlaczego zatem z niej nie skorzystać? Projekt zakłada zakup i zainstalowanie 16 zdrojów wody pitnej w miejscach publicznych. Lokalizacja zdrojów powinna być wybrana tak, aby były one dostępne dla jak najszerszej liczby mieszkańców tj. skrzyżowania traktów pieszych, miejsca w których przebywa duża liczba osób.

Więcej: https://www.facebook.com/H2OLp

  • Projekt nr 20. PROMOWER czyli linowy prom wodny do przewozu osób i rowerów przez „Przesmyk” na jeziorze Ukiel.

Nietypowy projekt rowerowy. PROMOWER to stabilna, samoobsługowa, ręcznie napędzana platforma pływająca do przewozu maksymalnie od 6 do 8 osób wraz z rowerami. Możliwość przeprawy połączy dwa brzegi jez. Ukiel w najwęższym miejscu (tzw. Przesmyku) tworząc 7 kilometrową pętlę tras pieszo-rowerowych wokół Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Minimalna ingerencja w środowisko naturalne gwarantuje zachowanie walorów krajobrazowych przesmyku, a proponowane rozwiązanie techniczne (lina do holowania poprowadzona po dnie jeziora) umożliwi bezkolizyjną żeglugę. Przeprawa PROMOWEREM sama w sobie będzie fantastyczną atrakcją, a jej unikatowość zapewni dodatkową reklamę i promocję turystyczną jeziora Ukiel stając się rozpoznawalną wizytówką Olsztyna.

Więcej: https://www.facebook.com/ukiel.ol/?fref=ts

Zachęcamy do głosowania.