Uroki Łyny z perspektywy kajaka

W niedzielę 31 lipca spotkaliśmy się z chętnymi mieszkańcami Olsztyna na wspólnym spływie kajakowym Łyną. Pogoda dopisała jak nigdy. Humory również. W spacerowym wręcz tempie przemierzyliśmy odcinek od Parku Podzamcze do elektrowni u ujścia Wadągu, często robiąc przystanki (jest na co popatrzeć po drodze). Na końcu wyprawy zrobiliśmy mały piknik pod drzewami. W spływie wzięły udział 24 osoby. Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność. Oby więcej takich spotkań. To był bardzo przyjemny i dobrze spożytkowany dzień. Nie tylko my mieliśmy szansę zobaczyć jak pięknie jest nad Łyną, ale również jak wiele jest jeszcze do zrobienia, mijając wiele zaniedbanych miejsc.

To, czy Łyna stanie się faktycznym kręgosłupem naszego miasta zależy od naszej postawy – mieszkańców. Dlatego jako Forum Rozwoju Olsztyna zaplanowaliśmy kolejne wydarzenie, które w naszym zamyśle ma zobrazować potencjał Łyny, zarówno turystyczny, a także miastotwórczy. Już teraz zapraszamy Was na wycieczkę w przeszłość Olsztyna, by móc później wspólnie porozmawiać nad jego przyszłością. Porozmawiać nad nową rolą rzeki we współczesnym, nowoczesnym mieście. Nie zabraknie również atrakcji dla fanów sportów wodnych.

Szczegółów możecie oczekiwać w połowie sierpnia. Będziemy kompleksowo informować o następnym wydarzeniu licząc na tłumne przybycie i zainteresowanie. Tymczasem dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i współudział w naszych akcjach.

Uczestnicy zorganizowanego przez nas spływu

Uczestnicy zorganizowanego przez nas spływu