Nie poddajemy się w sprawie olsztyńskich dworców

Nadal niewiele wiadomo w sprawie remontu olsztyńskich dworców kolejowych. PKP mówi mało, urzędnicy coś wiedzą, ale nie chcą powiedzieć (widzieli np. projekt remontu Dworca Zachodniego), a radni chyba w ogóle zapomnieli o sprawie.

W związku z tym, że w PKP SA doszło do zmian personalnych wysłaliśmy dzisiaj list do Mirosława Pawłowskiego, pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu PKP SA. Zaapelowaliśmy w nim o przedstawienie wizualizacji Dworca Zachodniego oraz Dworca Głównego (ale projektu przygotowywanego przez PKP, nie spółkę Retail Provider), a także o umożliwienie mieszkańcom Olsztyna zgłoszenie uwag, co do wyglądu i funkcjonalności dworców. Liczymy, że tym razem PKP nie zignoruje olsztynian.

Jednocześnie podkreślamy, że działania lokalnych stowarzyszeń nie zastąpią aktywności urzędników, Prezydenta Olsztyna oraz radnych. Mimo że dworce należą do PKP, to naszym zdaniem mieszkańcy Olsztyna już dawno mogliby zapoznać się z projektami, gdyby nasi samorządowcy wykazali się odpowiednim zaangażowaniem.

Pełna treść naszego apelu