Debata tramwajowa

Wielki Czwartek był również wielki dla naszej grupy, tego dnia (9 kwietnia 2009) o godzinie 18.00 w kamienicy Naujacka (MOK) odbyła się nasza pierwsza debata tramwajowa z udziałem gości i jednocześnie drugie nasze spotkanie z publicznością.
Debatę prowadzili nasi członkowie (siedząc od lewej): Szymon Truszczyński, Michał Szwarc i Łukasz Tworkowski oraz nasz głos radiowy- Robert Lesiński z Radia Olsztyn.
Goście też dopisali, może nie ilościowo, ale przyszły same największe osobistości związane z rozwojem miasta. Wśród nich znaleźli się: Krzysztof Kacprzycki, Jarosław Krzemieniewski- nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych, dr inż. Dariusz Konieczny- planowanie przestrzenne UWM, Piotr Rożen- architekt, Jurkowski Andrzej- obsługa funduszy unijnych, Tadeusz Prusiński- rzecznik prasowy MPK, Marian Jurak- przewodnik PTTK, Małgorzata Birezowska- prezes Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, 3-osobowa reprezentacja z “Świętej Warmii” inwestorzy, planiści, studenci.
Spotkanie rozpoczęte zostało prezentacją- powtórką tej z Starego Ratusza, która przedłużyła się do ponad 40 minut, a następnie odbyła się otwarta debata- duża część publiczności zgłaszała się w celu zapytania o projekt jak i o nasze działania, a oprócz tego wyraziła swoją opinię. Większości zgromadzonych trasa przypadła do gustu, zwłaszcza po krótkiej ankiecie przeprowadzonej przez radiowca- prowadzącego. Na pytanie “Kto mieszka na Jarotach i kto jeździłby naszym tramwajem?” entuzjastycznie odpowiedziała zdecydowana większość z nich- około 80-90%.