Zapraszamy na Majówkę z Łynostradą!

Stowarzyszenie „Wizja Lokalna” i „Forum Rozwoju Olsztyna” zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców na wycieczkę w celu wspólnego pokonania trasy centralnego odcinka Łynostrady, która odbędzie się 23 maja 2015 r. o godzinie 12:00!

Zbiórka przy amfiteatrze w Parku Centralnym.

W trakcie wycieczki, uczestnicy grup: pieszej, rowerowej i kajakowej zapoznają się z aktualnym stanem brzegów rzeki Łyny oraz planami dotyczącymi stworzenia promenady pieszo-rowerowej Łynostrada.
Zainteresowani będą mieli możliwość porozmawiania z projektodawcami, zgłoszenia propozycji i sugestii, nawiązania współpracy ze stowarzyszeniami oraz obejrzenia wizualizacji przyszłej trasy.

Ponadto każdy kto zdecyduje się na dołączenie do poszczególnych grup (pieszej, rowerowej, kajakowej), będzie miał okazję wystąpienia w filmie promocyjnym, który będzie nagrywany przy użyciu drona. Materiał ten zostanie zaprezentowany podczas ubiegania się o dofinansowanie budowy trasy z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego w 2015 r.

Przypomnijmy – pierwszy etap inwestycji ma na celu budowę ciągów pieszych i rowerowych wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Łyny na odcinku od Parku Centralnego (ul. Niepodległości) do ul. Obrońców Tobruku, wraz z odnogą łączącą „Łynostradę” z ul. Iwaszkiewicza na wysokości dyskontu spożywczego „Biedronka”. Budowa ciągu obejmuje również oświetlenie trasy.
Docelowo dzięki temu projektowi osiedla: Zacisze, Jaroty, Osiedle Generałów, Brzeziny, Słoneczny Stok, Kortowo, Podgrodzie, Grunwaldzkie, Śródmieście, Kościuszki, Kętrzyńskiego, Zatorze, Wojska Polskiego, Nad Jeziorem Długim, Likusy, Redykajny, Podleśna (zamieszkane w sumie przez ok. 90 tysięcy mieszkańców) zyskają połączenie miedzy sobą, z centrum, Starym Miastem i Lasem Miejskim.

W tym roku w ramach realizacji projektu OBO 2014 w kategorii projekt osiedlowy zostanie wykonane połączenie Parku Centralnego z terenem Szpitala Miejskiego pod mostem na ul. Nowej Niepodległości.

PROGRAM WYCIECZKI „Majówka z Łynostradą”

(Sobota, 23 maja 2015 r.)

Godz. 12:00 Zbiórka przy amfiteatrze w Parku Centralnym
Godz. 12:15 Start wycieczki pieszo-rowerowej (Park Centralny)
Godz. 13:00 Panel dyskusyjny z uczestnikami wycieczki o projekcie Łynostrada

Majówka - trasa