„Taki mamy klimat” – kolejny patronat FRO nad projektem olsztyńskich uczennic

Naszym patronatem objęliśmy jeszcze jedną grupę uczennic z Olsztyna, którzy biorą udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Licealistki z LO I i II organizują projekt „Taki mamy klimat”.

Poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat projektu „Taki mamy klimat”

Projekt organizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Grupa składa się z piątki licealistek uczęszczających do I i II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie mieszkańcom Olsztyna, że dzieje się wiele rzeczy w naszym mieście. Finałem będzie organizacja „STOISKA Z KULTURĄ”, na którym uczestnicy będą mogli wymienić się płytami, książkami oraz filmami, których już nie używają.
Finał odbędzie się 7 marca w Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Skąd pomysł?

Problem społeczny, który staramy się rozwiązać poprzez nasz projekt jest zamknięcie się na różne formy kultury i brak wiedzy o tym, co dzieje się w naszym mieście. Dość często słyszymy na ulicy jak młodzi ludzie mówią, że w Olsztynie nic się nie dzieje, że jest nudno.

Aby zapobiec takiej opinii postanowiłyśmy również co tydzień tworzyć tzw. INFORMATOR KLIMATYCZNY, który zawiera informacje o nadchodzących wydarzeniach i imprezach.